CroatianCzechEnglishFrenchGermanPolishRomanian

Wpływ kulek plastikowych na rozwój dziecka

blank

Plastikowe kulki to świetny sposób na rozwój dziecka, szczególnie pod względem sensorycznym. Integracja sensoryczna to proces, podczas którego mózg przetwarza i analizuje informacje sensoryczne, pochodzące z otoczenia, w celu ich zrozumienia i interpretacji. To z kolei pomaga dzieciom rozwijać umiejętności takie jak równowaga, koordynacja i planowanie motoryczne — umiejętności, których potrzebują, aby nauczyć się biegać lub jeździć na rowerze. Kolorowe kulki do suchego basenu również są nieodzownym elementem terapii dzieci z autyzmem, czy ADHD. Piłeczki plastikowe basenowe to popularna zabawka, dlatego warto poznać ich zalety.

Rozwój emocjonalny

Rozwój emocjonalny jest ważną częścią okresu dziecięcego. Maluchy muszą nauczyć się współdziałania, radzenia sobie z emocjami oraz relacji międzyludzkich.  Zabawa plastikowymi piłeczkami basenowymi wspomaga rozwój emocjonalny dziecka na wiele sposobów. Przede wszystkim kolorowe piłeczki basenowe zachęcają dziecko do zabawy, także z innymi dziećmi. Pozwalają również na wyrażanie uczuć (złość, czy radość). Dzięki zabawie również wzrasta samoocena dziecka, jest lubiane i ma pierwszych przyjaciół. Podczas zabawy maluch również w ten sposób kształci swoje umiejętności komunikacyjne.

Rozwój umiejętności motorycznych

Rozwój umiejętności motorycznych jest ważną częścią rozwoju dziecka. Zaburzenia motoryczne u dziecka są również często wynikiem chorób jak autyzm. Dlatego dzieci z autyzmem mogą za pomocą piłeczek basenowych ćwiczyć i rozwijać motoryczne umiejętności.  Piłeczki są lekki i proste do łapania, trzymania i rzucania, dlatego są również doskonałym dodatkiem do terapii, czy rehabilitacji. Ponadto te kolorowe piłeczki mają różne kolory oraz rozmiary, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni model dopasowany do potrzeb dziecka. Zabawa piłeczkami poprawia umiejętności motoryczne, wzmacnia mięśnie oraz wpływa na rozwój umiejętności percepcyjno-ruchowych.

Rozwój poznawczy

Plastikowe kulki to świetny sposób, aby pomóc dziecku rozwijać się poznawczo. Korzyści z rozwoju poznawczego obejmują poprawę pamięci, umiejętności językowych i umiejętności rozwiązywania problemów. Te korzyści są szczególnie ważne u dzieci z autyzmem, ponieważ mogą pomóc poprawić ich zdolność do interakcji i komunikacji z innymi.

Rozwój twórczy

Korzyści z kreatywnego rozwoju są liczne. Dzieci, które potrafią być kreatywne, mają większe szanse na sukces w przyszłej karierze, a także w życiu osobistym.

Kreatywny rozwój można wspierać, bawiąc się plastikowymi kulkami, które pomogą dziecku nauczyć się myśleć nieszablonowo i wymyślać nowe pomysły.

Rozwój fizyczny

Plastikowe kulki to świetny sposób, aby pomóc dziecku rozwijać się fizycznie. Mogą być używane na różne sposoby, w tym:

  • Zabawa w łapanie (pomoże to w koordynacji ręka-oko)
  • Wyrzucenie ich w powietrze i złapanie (pomoże to w koordynacji wzrokowo-ruchowej)
  • Rzuty w dal (rozwijają mięśnie)
  • Rzucanie ich do celu (pomoże to w koordynacji ręka-oko).

Rozwój społeczny

Rozwój społeczny pozwala dziecku wchodzić w interakcje z innymi i uczyć się z nimi komunikować. Plastikowe kolorowe piłki basenowe mogą pomóc dziecku rozwinąć umiejętności społeczne, pomagając mu poprawić kontakt wzrokowy, umiejętności słuchania i wzorce mowy.

Piłeczki do suchych basenów dostępne są w wielu różnych rodzajach i kolorach, dzięki czemu każde dziecko może znaleźć taki, który idealnie pasuje do jego potrzeb.

Shopping Cart