CroatianCzechEnglishFrenchGermanPolishRomanian

Jak dobrać kulki do kolorowego basenu?

blank

Baseny to idealne miejsce do wypoczynku i rekreacji, szczególnie w ciepłe dni. Aby uczynić pływanie jeszcze przyjemniejszym, wiele osób decyduje się na wyposażenie basenu w kolorowe piłeczki, które nie tylko dodają estetyki, ale również pozwalają na zabawę w różne gry w wodzie. W tym artykule omówimy najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy doborze piłeczek kolorowych plastikowych do suchego basenu.

Jak wybrać odpowiednią liczbę piłek do suchego basenu?

Liczba piłeczek zależy przede wszystkim od wieku dziecka, dlatego warto to wziąć pod uwagę przy zakupie suchego basenu. Dla niemowląt poniżej roku, które nie potrafią jeszcze samodzielnie chodzić, wystarczy około 150 piłeczek. Taka ilość jest bezpieczna dla dziecka i zapewni mu mnóstwo zabawy. Dla starszych dzieci, które mają więcej niż rok i niebawem będą stawiać pierwsze kroki, wystarczy również 150 piłeczek, jednak możemy ich ilość zwiększyć do 200.

Przy decydowaniu się na ilość zakupionych piłeczek należy również wziąć pod uwagę wielkość naszego basenu. Zaleca się wypełnienie suchego basenu kulkami do około 25% wysokości basenu dla mniejszych dzieci, a 50% lub nawet 75% dla nieco większych dzieci (które potrafią stać i chodzić). Im więcej kolorowych piłeczek, tym więcej zabawy.

Rozmiar piłeczek do basenu

Wybierając piłki do suchego basenu, należy między innymi zwrócić uwagę na ich rozmiar. Średnica piłki wynosi zazwyczaj od 5,5 do 8 cm. Warto dodać, że im większa piłka, tym mniej piłek jest potrzebnych do napełnienia basenu. W internecie istnieją strony, które pozwalają obliczyć potrzebną ilość piłeczek w basenie. Kulki można kupić w opakowaniach po 100, 200, a nawet 600 piłek. Kolorowe piłki dostępne są w trzech rozmiarach: 6 cm, 7 cm i 8 cm. Wszystkie nadają się do suchego basenu.

Materiał wykonania

Materiał, z którego wykonane są piłeczki, jest kluczowy dla wytrzymałości i trwałości produktu. Najlepsze piłki do suchych basenów są zwykle wykonane z twardego i trwałego plastiku. Piłki z tworzywa sztucznego są również dobrym wyborem, ponieważ są trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości.

Kolorystyka piłeczek — mieszane czy jednokolorowe?

Piłeczki do basenu dostępne są w kilkunastu kolorach. W związku z tym każdy może stworzyć swój własny zestaw kolorów. Możesz zakupić zestawy zawierające mix kolorów lub wybrać opcję z jednym kolorom kuleczek. Dzięki takiej różnorodności możemy stworzyć indywidualne aranżacje.

Bezpieczeństwo

Ostatecznie, ważnym czynnikiem przy doborze piłek do suchego basenu jest bezpieczeństwo użytkowników basenu. Upewnij się, że piłki, które wybierasz, nie są zbyt ciężkie ani zbyt twarde, co może prowadzić do nieprzyjemnych kontuzji. Ważne jest również, aby piłki nie były zbyt małe, ponieważ istnieje ryzyko, że dzieci będą próbowały je połknąć lub włożyć do ust. W przypadku, gdy piłeczki chcemy wsypać do basenu z wodą, w którym pływają dzieci, warto wybrać większe i bardziej wytrzymałe piłki, które są bezpieczniejsze do zabawy.

Shopping Cart